Sztuczna inteligencja dobra czy zła?

PoisonEwcia666

Ewcia
Команда форума
Модератор
17 Фев 2024
78
169
33
Награды
3
Łódź
lodzinfo.online
Zagadnienie sztucznej inteligencji nurtuje mnie coraz bardziej. Jej możliwości są dziś przeogromne. AI potrafi już podobno zarządzać całymi zasobami ludzkimi. Potrafi generować teksty, muzykę i obrazy, które trafiają potem do Internetu. Ja jako zwykły odbiorca tego, co się dzieje w przestrzeni medialnej czasem się zastanawiam z czym mam tutaj do czynienia. Zachwycam się jakimś niezwykle pięknym obrazkiem na Facebooku, po czym pojawia się zwątpienie, czy to co widzę jest na pewno prawdziwe. Pomocne okazują się czasem komentarze pod obrazkiem. Ktoś uświadamia resztę, że to co obejrzeli nie istnieje naprawdę, ten wspaniały obraz jakby spod pędzla holenderskiego mistrza, albo ten piękny detal architektoniczny, albo to spektakularne zjawisko przyrody są w istocie tylko wytworami sztucznej inteligencji. Dużo ludzi w swoich komentarzach wyraża wtedy irytację, że zostali nabrani, ale pojawiają się też tacy, którzy mimo wszystko są skłonni zachwycić się tymi efektownymi tworami w myśl zasady, że cel uświęca środki.
AI jest narzędziem niesamowitym. Może ono wygenerować już chyba naprawdę wszystko, bo i ruchome obrazy też, na podstawie samego tylko opisu. Może imitować bezbłędnie żywych twórców, naśladować głos słynnej piosenkarki, ożywić na ekranie legendy kina. Powstaje pytanie, jaka jest sytuacja właśnie żywych twórców, artystów, którzy na co dzień tworząc swoją sztukę angażują swój intelekt, swoje serce i pracę swoich rąk. Czy sztuczna inteligencja jest w stanie odebrać im chleb czy tylko jest jeszcze jednym narzędziem służącym kreacji? Czy rację mają ci, którzy snują pesymistyczne wizje związane z AI, czy ci, którzy znajdują pozytywy tego zjawiska? Ciekawa jestem waszych opinii na ten temat.
 

Vadim

Капитан
Команда форума
Админ
14 Янв 2024
300
371
63
Награды
4
Łódź
lodzinnfo.online
Zagadnienie sztucznej inteligencji nurtuje mnie coraz bardziej. Jej możliwości są dziś przeogromne. AI potrafi już podobno zarządzać całymi zasobami ludzkimi. Potrafi generować teksty, muzykę i obrazy, które trafiają potem do Internetu. Ja jako zwykły odbiorca tego, co się dzieje w przestrzeni medialnej czasem się zastanawiam z czym mam tutaj do czynienia. Zachwycam się jakimś niezwykle pięknym obrazkiem na Facebooku, po czym pojawia się zwątpienie, czy to co widzę jest na pewno prawdziwe. Pomocne okazują się czasem komentarze pod obrazkiem. Ktoś uświadamia resztę, że to co obejrzeli nie istnieje naprawdę, ten wspaniały obraz jakby spod pędzla holenderskiego mistrza, albo ten piękny detal architektoniczny, albo to spektakularne zjawisko przyrody są w istocie tylko wytworami sztucznej inteligencji. Dużo ludzi w swoich komentarzach wyraża wtedy irytację, że zostali nabrani, ale pojawiają się też tacy, którzy mimo wszystko są skłonni zachwycić się tymi efektownymi tworami w myśl zasady, że cel uświęca środki.
AI jest narzędziem niesamowitym. Może ono wygenerować już chyba naprawdę wszystko, bo i ruchome obrazy też, na podstawie samego tylko opisu. Może imitować bezbłędnie żywych twórców, naśladować głos słynnej piosenkarki, ożywić na ekranie legendy kina. Powstaje pytanie, jaka jest sytuacja właśnie żywych twórców, artystów, którzy na co dzień tworząc swoją sztukę angażują swój intelekt, swoje serce i pracę swoich rąk. Czy sztuczna inteligencja jest w stanie odebrać im chleb czy tylko jest jeszcze jednym narzędziem służącym kreacji? Czy rację mają ci, którzy snują pesymistyczne wizje związane z AI, czy ci, którzy znajdują pozytywy tego zjawiska? Ciekawa jestem waszych opinii na ten temat.
Zagadnienie sztucznej inteligencji jest niezwykle intrygujące i coraz bardziej aktualne w dzisiejszym świecie. Wiele osób, podobnie jak Ty, zastanawia się nad jej możliwościami i konsekwencjami dla społeczeństwa oraz dla samej sztuki i kreatywności.

Faktycznie, możliwości sztucznej inteligencji są imponujące. Od zarządzania zasobami ludzkimi po generowanie tekstów, muzyki i obrazów, AI odgrywa coraz większą rolę w różnych obszarach naszego życia. Jednakże, wraz z tymi możliwościami pojawiają się również nowe wyzwania i dylematy.

Jako zwykły odbiorca treści w przestrzeni medialnej, czasami trudno jest nam odróżnić, co jest prawdziwe, a co zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Widząc niezwykłe obrazy czy słuchając muzyki, często zadajemy sobie pytanie, czy to, co widzimy i słyszymy, jest autentyczne. Komentarze innych użytkowników mogą czasem pomóc nam w rozwikłaniu tych wątpliwości, ale jednocześnie pojawia się też irytacja u tych, którzy czują się oszukani.

Sztuczna inteligencja jest niezaprzeczalnie niesamowitym narzędziem, które potrafi generować różnorodne treści na podstawie jedynie opisu. Jednakże, pojawia się pytanie, jaka jest rola i przyszłość żywych twórców i artystów w obliczu rosnącej roli sztucznej inteligencji. Czy AI może zastąpić ich w procesie tworzenia, czy też jest to tylko kolejne narzędzie wspierające kreatywność?

To, czy sztuczna inteligencja odegra znaczącą rolę w świecie sztuki i kreatywności, czy też pozostanie jedynie narzędziem, zależy od wielu czynników, w tym od postawy społeczeństwa, artystów i innowatorów. Warto zastanowić się nad różnymi aspektami tego zagadnienia i kontynuować dyskusję na ten temat. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i spostrzeżenia.;)
 

PoisonEwcia666

Ewcia
Команда форума
Модератор
17 Фев 2024
78
169
33
Награды
3
Łódź
lodzinfo.online
Dziękuję ci Taniu za to, że doceniłaś mój post. Dla mnie zagadnienie sztucznej inteligencji jest całkiem świeże. Bardzo chciałabym je tutaj zgłębić. Poznać zalety i wady tego fascynującego zjawiska. Dlatego zachęcam do wypowiadania się na ten temat na forum.
Ostatnio usłyszałam, że sztuczna inteligencja miewa pewne problemy z generowaniem obrazów, na przykład może błędnie umieszczać części ciała względem siebie. Wyobraźmy sobie rękę nienaturalnie odstającą od tułowia albo oczy nierealistycznie tańczące po twarzy. W efekcie powstaje niezamierzony Picasso zamiast genialnego Leonarda da Vinci.

Bardzo ciekawie się czytało.Nie rozumiem takich zagadnień jak sztuczna inteligencja, ale spodobał mi się sposób wyrażania myśli i sam artykuł☺️
 
  • Лайк
Реакции: Людмила