• Мы внедрили рекламу от Google для поддержки и развития нашего форума. Это позволит нам улучшать платформу и предлагать больше полезного контента для пользователей.

    Посетите наш сайт: https://www.lodzforum.pl/

Sposób na naukę języka

PoisonEwcia666

Ewcia
Автор темы
Команда форума
Оплачено
17 Фев 2024
118
194
43
Награды
4
Łódź
lodzinfo.online
Nauka języka polskiego stanowi nie lada wyzwanie. Kłopotliwe może okazać się zapamiętywanie wyrażeń, które stosuje się metaforycznie. Moim zdaniem, by lepiej je zrozumieć i zapamiętać warto czasem poznać ich historyczne korzenie. Przykładem niech będzie wyrażenie "wykręcić numer". Pochodzi ono z czasów, gdy telefony posiadały kołową tarczę numeryczną. Trzeba było nią kręcić, żeby wybrać numer. Mimo, iż nastała doba smartfonów wyrażenie "wykręcić numer" nie wyszło z użycia i nadal oznacza dzwonienie do kogoś.
Ciekawa jestem, co myślicie o takim sposobie nauki języka?
 

Туся Ронина

Зарегистрированный
Не оплачено
25 Фев 2024
8
27
3
Награды
1
46
Łódź
Nauka języka polskiego stanowi nie lada wyzwanie. Kłopotliwe może okazać się zapamiętywanie wyrażeń, które stosuje się metaforycznie. Moim zdaniem, by lepiej je zrozumieć i zapamiętać warto czasem poznać ich historyczne korzenie. Przykładem niech będzie wyrażenie "wykręcić numer". Pochodzi ono z czasów, gdy telefony posiadały kołową tarczę numeryczną. Trzeba było nią kręcić, żeby wybrać numer. Mimo, iż nastała doba smartfonów wyrażenie "wykręcić numer" nie wyszło z użycia i nadal oznacza dzwonienie do kogoś.
Ciekawa jestem, co myślicie o takim sposobie nauki języka?
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. To jest bardzo interesujące. I rzeczywiście, znając pochodzenie wyrażenia, znacznie wygodniej jest je zapamiętać.
 

Vadim

Админ
Команда форума
Оплачено
14 Янв 2024
335
394
63
Награды
4
Łódź
lodzinnfo.online
Nauka języka polskiego stanowi nie lada wyzwanie. Kłopotliwe może okazać się zapamiętywanie wyrażeń, które stosuje się metaforycznie. Moim zdaniem, by lepiej je zrozumieć i zapamiętać warto czasem poznać ich historyczne korzenie. Przykładem niech będzie wyrażenie "wykręcić numer". Pochodzi ono z czasów, gdy telefony posiadały kołową tarczę numeryczną. Trzeba było nią kręcić, żeby wybrać numer. Mimo, iż nastała doba smartfonów wyrażenie "wykręcić numer" nie wyszło z użycia i nadal oznacza dzwonienie do kogoś.
Ciekawa jestem, co myślicie o takim sposobie nauki języka?
Osobiście uważam, że aby szybciej nauczyć się języka polskiego, trzeba porozumiewać się i pracować tylko z Polakami (to znaczy, jeśli samemu trudno jest się tego nauczyć). Język polski jest bardzo podobny do ukraińskiego, ale każdy język ma swój własny slang i kombinację w pisowni i wymowie. Myślę, że łatwiej mi się tego nauczyć, gdy ma się bliski kontakt z Polakami?
 

PoisonEwcia666

Ewcia
Автор темы
Команда форума
Оплачено
17 Фев 2024
118
194
43
Награды
4
Łódź
lodzinfo.online
Osobiście uważam, że aby szybciej nauczyć się języka polskiego, trzeba porozumiewać się i pracować tylko z Polakami (to znaczy, jeśli samemu trudno jest się tego nauczyć). Język polski jest bardzo podobny do ukraińskiego, ale każdy język ma swój własny slang i kombinację w pisowni i wymowie. Myślę, że łatwiej mi się tego nauczyć, gdy ma się bliski kontakt z Polakami?
Dziękuję Vadim za odpowiedź. Zgadzam się z tobą, że komunikacja z drugą osobą przyspiesza naukę języka. Mój sposób może pomóc w lepszym zrozumieniu slangu czy metafory i też przyspieszyć naukę.
 

Vadim

Админ
Команда форума
Оплачено
14 Янв 2024
335
394
63
Награды
4
Łódź
lodzinnfo.online
Dziękuję Vadim za odpowiedź. Zgadzam się z tobą, że komunikacja z drugą osobą przyspiesza naukę języka. Mój sposób może pomóc w lepszym zrozumieniu slangu czy metafory i też przyspieszyć naukę.
Do tego naprawdę potrzebujemy tutaj zarówno Polaków, jak i Ukraińców, abyśmy mogli tworzyć nowe ciekawe tematy do komunikacji)
 

Tania

Зарегистрированный
Не оплачено
11 Фев 2024
38
75
18
Награды
3
Witam wszystkich.Moja komunikacja w języku polskim jest taka sama jak w języku angielskim.Wydaje się, że język z jednej strony nie jest trudny, ale z drugiej niełatwy.Ma swoją wymowę i niuanse.Ja sam pochodzę z centralnej Ukrainy, gdzie oni w większości mówią po rosyjsku i dlatego potrzebuję czasu na naukę tego języka.Jestem w Polsce dopiero od kilku miesięcy.
 

PoisonEwcia666

Ewcia
Автор темы
Команда форума
Оплачено
17 Фев 2024
118
194
43
Награды
4
Łódź
lodzinfo.online
Witam wszystkich.Moja komunikacja w języku polskim jest taka sama jak w języku angielskim.Wydaje się, że język z jednej strony nie jest trudny, ale z drugiej niełatwy.Ma swoją wymowę i niuanse.Ja sam pochodzę z centralnej Ukrainy, gdzie oni w większości mówią po rosyjsku i dlatego potrzebuję czasu na naukę tego języka.Jestem w Polsce dopiero od kilku miesięcy.
Taniu jestem pod wrażeniem, że po kilku miesiącach spędzonych w Polsce tak dobrze radzisz sobie z językiem polskim. Istotnie język ten do najłatwiejszych nie należy. Ja jako Polka mam z nim czasem problemy, szczególnie jeśli chodzi o pisownię niektórych wyrazów. Myślę, że pisanie postów na forum i prowadzenie dialogów z innymi uczestnikami na różne tematy pomoże ci w doskonaleniu twoich umiejętności językowych. Powodzenia ?